Bölgesel Zayıflama

 

Kavitasyon ile Zayıflama Nedir ve Bana Nasıl Faydası Olur?

Kavitasyon anestezisiz, iz bırakmadan, ağrısız, sızısız bir şekilde vücudu eritmek anlamına gelip liposuctionın risksiz bir alternatif şeklidir. Sonuç ise yağ hücrelerinin erimesi şeklindedir.
Kavitasyon, düşük ultrason dalgalarına dayanan doğal bir olaydır. Ultrason dalgaları sıvının içinde gitgide büyüyen ve belli bir büyüklükte patlayan hava kabarcıklarını oluşturur. Etkisi en az olan ısı halindeki enerji ve etkisi en çok olan basınç dalgaları serbest kalır. Yağ tabakalarının titreşimlere direnme kapasitesi kaybolarak kavitasyon ile bu yağ hücreleri kolayca kırılır. Bu olay esnasında kas, sinir ve damar dokuları korunmaktadır. Böylece zayıflama gerçekleşmiş olur.

Bölgesel Zayıflama Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Kliniğimizde bölgesel zayıflama için kavitasyon ve radyofrekans uygulaması yapılmaktadır. Bunlara ek olarak yapılan ölçümlerde vücudunuzda ödem fark edilirse Lenf Drenaj uygulaması da uygulamamıza eklenmektedir.
Merkezimizde bölgesel zayıflama 8 haftalık bir paket ile uygulanmaktadır. Haftada 2 kez kliniğimize gelmeniz gerekmektedir. 1. Seans kavitasyon(yağların parçalanması) 2.
Seans Radyofrekans (sıkılaştırma) uygulaması yapılmaktadır. Kadın hastalarımız regl dönemlerinde işleme alınmadıkları için süremiz 10 haftayı bulabilir.
Uygulamalarımız boyunca uzmanlarımızın beslenme ve su tüketimi önerilerine ek olarak hafif spor yapılması da güzel sonuçlar alınmasında çok etkili olmaktadır. Unutulmaması
gereken en önemli husus “bölgesel zayıflama” nın diyet ile eritilemeyen yağların parçalanması ve eritilmesine yönelik bir uygulamasıdır. Yani muhakkak suretle beslenmenize ve yağların atılımı için sıvı alımına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Eriyen Yağa Ne Olur?

Yağlı hücrelerin parçalanmasından sonra trigliserit şeklindeki yağlar, enzimlerle gliserol ve serbest yağ asitlerine parçalanan hücreler arasında sıvılara dönüşür. Su bazlı gliserol, dolaşım sistemi tarafından absorbe olur ve enerji kaynağı olarak kullanılır.

Herhangi Bir Yan Etkiye Maruz Kalır mıyım?

Geçici kırmızılık, aşırı susuzluk ve mide bulantısı gibi etkilerin olması çok düşük bir ihtimaldir. Bu etkiler ise uygulamadan hemen sonra su içilerek giderilebilir. Etkilerin sürmesi ise birkaç saat ya da birkaç gün kadar kısa sürelidir. Çalışmalar, uygulamanın güvenli olduğunu kanıtlamasına rağmen kavitasyon uygulaması; akut hastalığı olan, karaciğer fonksiyon bozukluğu olan, şiddetli kanama eğilimi olan, kalp pili olan ve hamile olan hastalarda uygulanmamaktadır.

Kilo Verme Uygulamasından Beklenen Sonuçlar Nelerdir?

Kavitasyon uygulaması anında ve uzun süreli sonuçlar kazandırmaktadır. Birçok müşteri 2 ile 10 cm arasında bir incelme elde etmektedir. Elde edilen bu sonuçlar kişiden kişiye doku yapısına, uygulama bölgesine, yaş kriterine, metabolizmaya ve hormonlardaki çeşitli değişmeye göre farklılık gösterebilir. Uygulamayla birlikte yapılan dietler ve artan fiziksel aktiviteler uygulamanın daha etkili olmasına yardımcı olmaktadır.
Genelde tek bir kavitasyon uygulamasında tek bir bölge 35 dakika sürmektedir. En çok uygulama yapılan bölgeler; karın, kalçalar, iç ve dış bacaklardır. Vücudun erimesi için 1 seans ya da 72 saatin geçmesi gereklidir. Uygulamadan iyi sonuç almak için önerilen minimum seans sayısı 6-10 seanstır.