Erkek yada kadın hiç fark etmiyor zerafet ellerde başlıyor. Bakımlı ve zarif görünen eller hemen göze çarpıyor. Bir kadını çekici kılan gözleri üzerine çeken bakımlı eller oluyor.

Yaşlanmanın cildinizdeki etkileri ellerinizde de ortaya çıkmaktadır. Güneşin yarattığı lekelenmelerin yanı sıra ellerde yaş almaya bağlı olarak elastikiyet ve cilt altı yağ dokusu kaybı da ortaya çıkıyor.

El gençleştirilmesinde yeni başlayan uygulamalardan biri olan PRP (platelet rich plazma) enjeksiyonları. Kendi kanımızdan hazırlanan bir solüsyon el sırtında deri altına enjekte ediliyor. Bu solüsyon içinde büyüme faktörlerinden zengin kan hücreleri konsantre biçimde bulunuyor ve 4 uygulama sonrası cilt altı dermal dokuda bir destekleyici ve gençleştirici bir etki yaratıyor. Uygulama aralığı yaklaşık 2 hafta. PRP enjeksiyonuna başlandıktan birkaç hafta sonra cildin ışıltısında bir artış lekelerde bir azalma ve incelmiş ciltte bir düzelme ortaya çıkıyor.

Ellerimizi, kendimizi ifade etmekte çok kullanıyoruz ve eller pek çok harekette yüzümüze eşlik ediyor. Bu nedenle yüze gösterilen özenin ellere de gösterilmesi gerekiyor.